Charakterystyka energetyczna.

Uzyskaj profesjonalne świadectwo charakterystyki energetycznej Twojej nieruchomości.

 

Jak działamy?

Świadectwo energetyczne bez wychodzenia z domu to tylko kilka prostych kroków!

Świadectwa, które otrzymują nasi klienci są w pełni legalne i wykonane przez sprawdzonych audytorów wpisanych do wykazu osób uprawnionych w centralnym rejestrze charakterystyki energetycznej budynków.

Formularz świadectwa charakterystyki nieruchomości:

Wypełnij formularz i po wysłaniu oczekuj na dane do przelewu. Po zaksięgowaniu płatności niezwłocznie zajmiemy się Twoim zleceniem.

   

  Dlaczego potrzebne jest świadectwo charakterystyki energetycznej?

  Sprzedaż i wynajem.

  Zgodnie z nowelizacją ustawy z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków, która wchodzi w życie 28 kwietnia 2023 roku - świadectwo charakterystyki energetycznej jest wymagane przy każdej sprzedaży i wynajmie.

  Konsekwencje braku.

  W sytuacji, kiedy nie posiadamy świadectwa charakterystyki energetycznej przy sprzedaży lub wynajmie nieruchomości grozi grzywna nawet do 5 tysięcy złotych. Pouczenie notariusza o nałożone karze znajdzie się w każdym akcie notarialnym, do którego nie zostanie dostarczone świadectwo charakterystyki energetycznej.

  Dofinansowanie.

  Charakterystyka energetyczna jest wymagana również w wielu programach, dotacjach i dofinansowaniach. Dzięki niej uzyskasz dodatkowe środki na remont lub zwrot nakładów na poprawę energetyczności nieruchomości.

  Zakończenie budowy.

  Wraz ze zmianą przepisów powstał również obowiązek dołączania kopii świadectwa do zawiadomienia o zakończeniu budowy lub wniosku o pozwolenie na użytkowanie. Można je dołączyć w formie papierowej lub elektronicznej. Bez tego dokumentu zakończenie budowy będzie niemożliwe.

  Ciągłe podwyżki za prąd?
  Wyślij nam wiadomość, otrzymaj bezpłatną wycenę i płać mniej!